Eksperci

Aleksandra Zińczuk

Prowadzi warsztaty słowa "Okna jak... okna na..." 

        Z wykształcenia filolog, historyk literatury, teatrolog. Od ponad 10 lat działaczka NGO-m. in. Grupa Mowa Żywa, Fundacja Teren Otwarty, Stowarzyszenie Panorama Kultur, Fundacja Chrońmy Dziedzictwo. Realizuje długofalowe programy z zakresu dyplomacji społecznej, w tym transgraniczne i międzynarodowe inicjatywy poświęcone trudnej pamięci. Autorka, redaktorka wydań z zakresu tematyki edukacji nieformalnej, działalności społecznej, historii literatury, pamięci, kultury, języka oraz dziedzictwa pogranicza wielokulturowego. Organizatorka działań oddolnych związanych z tematyką pamięci zbiorowej, relacji międzyetnicznych (np. Pojednanie przez trudną pamięć, Latający Uniwersytet Historii Mówionej). Absolwentka X edycji Szkoły Liderów, trenerka warsztatów m. in. z zakresu twórczego pisania, historii mówionej.



Arkadiusz Adamczuk

Prowadzi warsztaty historii sztuki "Okna na... Okna na..."

       Od momentu podjęcia studiów uniwersyteckich jego zainteresowania koncentrują się na epoce średniowiecza. Szczególnie interesują go zagadnienia odbioru konkretnego przedmiotu, poprzez swoją formę niosącego pewne treści ideowe, w czasach jego powstania. W pracy magisterskiej próbował odpowiedzieć na pytania związane z mieczem koronacyjnym królów polskich, tzw. Szczerbcem. Podejmując pracę nad dysertacją doktorską skupił się na przechowywanym w Bibliotece Uniwersyteckiej KUL średniowiecznym rękopisie "Concordia discordantium canonum"-tzw. Kodeksie Gracjana. Inne wątki, które interesują go w sposób szczególny to ilustracja  książkowa oraz szlak pielgrzymkowy do Santiago de Compostela i wszystko, co się z nim wiąże. Swoje Camino odbył w dniach 2 - 25 lipca 2007 roku idąc pieszo od Puente la Reina do Santiago ( ok. 670 km ). Etatowo pracuje w Bibliotece Uniwersyteckiej KUL, gdzie prowadzi m. in. warsztaty dla dzieci podczas corocznego Lubelskiego Festiwalu Nauki.


Bartek Żurawski

Prowadzi warsztaty fotograficzne "Sesja - zobaczyć więcej"

        Z wykształcenia animator kultury o specjalności fotografia.Wiele lat pracował jako fotoreporter "Dziennika Wschodniego" i "Rzeczypospolitej", a także dla agencji prasowej "Forum". Ma na koncie dużą ilość publikacji w różnych dziennikach oraz magazynach, ilustracji do książek itd. Obecnie pracuje jako fotograf freelancer oraz uczy fotografii w Lubelskiej Szkole Sztuki i Projektowania w Lublinie, gdzie głównie zajmuje się fotoreportażem. W tym roku kończy również studia magisterskie na kierunku fotografia i multimedia w Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu.


Edyta Pietrzak

Prowadzi warsztaty plastyczne "Moje okna"

        Absolwentka kierunku grafika Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie. Od 2014 roku związana z Ośrodkiem "Brama Grodzka - Teatr NN", prowadzi pracownię litografii w Domu Słów. Związana również z inicjatywą Lublin Litography oraz z fundacją na rzecz zachowania tradycji litografii.


Barbara Cech

Prowadzi warsztaty plastyczne "Moje okna"

       Absolwentka Wydziału Artystycznego UMCS dyplom w pracowni grafiki u prof. Danuty Kołwzan-Nowickiej w roku 1995, za który otrzymała nagrodę specjalną Prorektora UMCS za debiut). Od 2001 roku pracuje w Bibliotece Uniwersyteckiej KUL jako konserwator książki w Zbiorach Specjalnych. W ramach wydarzeń związanych z promocją biblioteki uniwersyteckiej przeprowadzała warsztaty graficzne dla dzieci i młodzieży. Zajmuje się grafiką, rysunkiem i malarstwem.


Jagoda Jaźwierska

Prowadzi warsztaty plastyczne "Moje okna"

        Z wykształcenia historyk sztuki, edytor, bibliotekoznawca. Prowadzi zajęcia dydaktyczne ze studentami w Instytucie Historii KUL (kustosz w Oddziale Zbiorów Specjalnych), gdzie zajmuje się prowadzeniem warsztatów, prezentacji, wykładów w ramach Lubelskiego Festiwalu Nauki, Nocy Kultury itp. Swoją twórczość prezentowała podczas Jarmarku Jagiellońskiego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz